W tym miesiącu nastąpiły pewne zmiany w sektorze bankowym. W miejsce Smart banku pojawił się Nest Bank, z kolei podobno BGŻ Optima postanowił coś promować w swojej ofercie lokat. Czy tylko te podmioty mają szansę zaistnieć w zestawieniu z innymi?
Zobaczmy zatem na lokaty z promocjami:
- Na topie mamy trzy lokaty na 4%. Pierwsza to lokata NestBanku na trzy miesiące (Lokata Witaj), która wymaga założenia konta i można ją założyć na maksymalnie 10 tysięcy zł. Dwie kolejne to lokaty dwumiesięczne, jedna w Aliorze, druga to lokata Happy w Idea Banku. Różnica polega na tym, że Alior promuje zakładanie konta, a Idea Bank nowych klientów.
- Na 3,5% mamy cztery propozycję. Dwie z tych propozycji to są po prostu warianty lokaty Happy w Idea Banku (wariant na 1miesiąc i na 3 miesiące). Mamy też lokatę w Eurobanku "lokata LOGujesz-LOKujesz" niestety tylko na jeden miesiąc i przy założeniu konta i aktywacji aplikacji mobilnej. Mamy w końcu promocyjną lokatę w mBanku na 3miesiące dla nowych klientów (trzeba założyć konto).
- Na 3,2% pojawia się propozycja od BGŻOptima na 3 miesiące na "lokacie bezkarnej".
- Na 3% jest propozycji sporo Getin/Noble na 2 miesiące, neoBank online, Millenium i Idea Bank na 3 miesiące..
A co w przypadku lokat standardowych? Generalnie najwięcej dostaniemy zamrażając pieniądze na dłużej.
- 3% na 36 miesięcy proponuje Tmobile Usługi Bankowe - ja mam jednak wątpliwość czy w obecnych czasach mrożenie kasy na tak długo ma sens.
- Na krótszy okres (dwa lata) Tmobile Usługi Bankowe proponuje minimalnie mniej bo 2,95% ale dla mnie to i tak za długo.
- 2,75% proponuje Idea Bank na 36 i 24 miesiące
- 2,7% daje Toyota Bank na 36 miesięcy a 2,55% na 24 miesiące
- 2,6% daje Noble Bank na 26 miesięcy.
A na krótszy termin? Spamuje Idea Bank wielością produktów.
- 2,5% dostaniemy w Idea Banku na 3 i na 5 miesięcy, z kolei na 6 miesięcy tenże bank proponuje 2,3% albo 2,20% w zależności od wybranej lokaty. Mamy jeszcze lokatę na 2,15% na 4,7,8,10 lub 12miesięcy, albo 2,10% na 3 miesiące. Nie rozumiem jak im się chce bawić w tyle wariantów.
- 2,05% dostaniemy w Toyota Banku (9m lub 12m), Getin/Noble(12m) i w Idea banku (1m)
- 2% to już wysyp ofert, więc wymienię tylko banki: Idea Bank (7 różnych wariantów lokat), BOŚ (jedna lokata).
Idea Bank przyjął chyba strategię, że chce być w każdej kategorii w rankingach. Może z punktu widzenia klienta taki wybór ma sens, ale wielość produktów de facto utrudnia porównywanie zamiast ułatwiać (stańcie przed ścianą kosmetyków w hipermarkecie i wybierzcie najlepszy...) mnie to utrudnia orientację.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.